مزایای ایمپلنت دندان

مزیت ایمپلنت

ایمپلنت روشی است که به شما کمک می کند در کمترین زمان دندان های از دست داده ی خود را بکارید. ایمپلنت دندان مزایای بسیاری دارد. در این مقاله ما برخ از مزایای ایمپلنت را برای شما آورده ایم:

  • چون ایمپلنت های دندانی ثابت هستند و با پایه هایی در داخل فک محکم شده اند به همین دلیل هیچ گونه تحرکی ندارند و دچار پوسیدگی نمی شود.
  • پایه ایمپلنت در داخل فک است که در واقع عملکردی به مانند ریشه های دندان دارد به همین دلیل بعد از گذشت چندین سال باز هم ایمپلنت های دندانی باعث تحلیل استخوان ها نخواهند شد و استخوان فک محفوظ باقی می ماند.زیرا در برخی از روش ها دیده شده است که فرم صورت بعد از مدتی به دلیل تغییر در استخوان ها دگرگون می شود.
  • در صورتی که مراقبت های دندانی به خوبی صورت بگیرد ایمپلنت به مانند دیگر دندان های شما دائمی خواهد بود .
  • پس از کاشت دندان،ایمپلنت کارکردی به مانند دیگر دندان های شما خواهد داشت و مشکلی در جویدن نخواهید داشت.
  • ایمپلنت به مانند دیگر جراحی ها نیست و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی نتیجه این روش درمانی را مشاهده کنید .
  • روش ایمپلنت بدون خونریزی و درد است و لثه شما هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد.

البته دقت داشت باشید تمامی این نکاتی که در رابطه با مزایای ایمپلنت های دندانی گفته شد در صورتی است که شما به دندانپزشک با تجربه و در مراکز معتبر مراجعه کنید تا تمامی مراحل این روش به درستی و با دقت انجام گرفته شود .زیرا مواد استفاده شده و همچنین تبحر دندانپزشک می تواند در نتیجه این روش بیشترین تاثیر را داشته باشد .در برخی موارد هم دیده شده است که افراد بعد از کاشت دندان با ایمپلنت با مشکلات متعددی روبه رو شده اند .

چه افرادی برای ایمپلنت مناسب نیستند ؟

ایمپلنت برای افراد سیگاری نمی تواند به  شکل مطلوب به مانند افراد دیگر نتیجه بخش باشد پس بهتر است در ابتدا این افراد مصرف دخانیات را ترک کنند و یا اینکه کنترل کنند .

افرادی که به بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند و یا اینکه از داروهای خاصی استفاده می کنند گزینه مناسبی نیستند.بعد از اینکه شما به دندانپزشک مراجعه می کنید باید تمامی شرایط خود را برای پزشک توضیح دهید.

کسانی که در قسمت سر و گردن پرتودرمانی می کنند نمی توانند ایمپلنت داشته باشند.

در صورتی که بیماری دیابت کنترل نشده داشته باشید بهتر است ایمپلمت دندانی را به تاخیر بیندازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یک =